רעיה שטראוס בן דרור

‫"פילנתרופיה ופעילות למען החברה הם ערכים אליהם נולדתי ולאורם גדלתי. עוד כילדה אני זוכרת את הורי, שהקימו את מחלבת שטראוס, עורכים לעובדים חתונות, בר מצוות ושמחות בחצר ביתם ודואגים לכל מחסורם של עובדיהם, ותורמים לקהילה בה חיו ופעלו. אני רואה את עצמי כממשיכות דרכם של הורי וערך הנתינה הוא ערך מרכזי בחיי שנותן לי סיפוק ומשמעות"‬

רעיה, יזמית חברתית, פועלת לשיפור איכות החיים בישראל.

פעילותה המרכזית של רעיה היא הקמה והובלה של רוח הגליל- פעילות לשיפור איכות החיים בגליל המערבי (מקום הולדתה ומקום מגוריה עד היום). הדגש הוא על בריאות, תעסוקה ותרבות.
במוקד הפעילות באזור רעיה תומכת בבית החולים בנהריה (המרכז הרפואי לגליל), שהיא משמשת כנשיאת מועדון הידידים שלו.
בתחום התעסוקה, הקימה את מיזם "אוצרות הגליל" שמקדם את התיירות באזור וכבר הניב עליה של עשרות אחוזים בפעילות וכעת פועלת לקידום ופיתוח התעשייה.
בתחום התרבות רעיה מלווה מקרוב את פעילותן של "קשת איילון" (מוסיקה) ולהקת המחול הקיבוצית (שבסיסה בגעתון).

בנוסף פועלת רעיה לחיזוק החברה בישראל: חברה בצוות ההקמה ואחת התומכות המרכזיות בתנועת "אחרי" – נוער מוביל שינוי. תנועה ששמה לה למטרה להצמיח מנהיגות צעירה ולעודד מעורבות חברתית של בני נוער. מראשונות התומכים בתנועת "אור" – הפועלת לישוב ופיתוח הנגב והגליל, תורמת ותיקה לתנועת "השומר החדש" – ששמה דגש על חינוך דרך החקלאות ופועלת לשימור קיומה של החקלאות בארץ, ומייסדת תוכנית "רבין למנהיגות" במרכז הבינתחומי, שנועדה להעניק לתלמידיה כלים מתקדמים שיאפשרו להם להיות יזמים חברתיים.
כמו כן רעיה מקדמת עסקים משפחתיים בישראל והקמתי באוניברסיטת תל אביב מרכז לחקר עסקים משפחתיים.

רעיה תומכת ומעורבת בעוד גופים רבים נוספים במיגוון תחומים ובראשם "בית השאנטי", וחברה ביוזמת יכולים נותנים.פרסומים