ניסים בר-אל

"משדרות לשדרות רוטשילד ובחזרה" אומת הסטארט אפ והחדשנות הטכנולוגית היא גם האומה עם שעורי עוני ואי שוויון בחלוקת הכנסה מן הגבוהים בעולם המערבי.
כיזם עסקי אני מאמין כי עידוד ליזמות ומתן כלים לאוכלוסיות של נוער, סטודנטים ובוגרים, שלא נתנה להם בעבר הזדמנות שווה,  למצות את הפוטנציאל שלהם היא ערך עליון."

ניסים בר-אל, יזם עיסקי ויזם חברתי.
ניסים הוא חלוץ ובעל שם בתחום אבטחת המידע והסייבר. כיהן כמייסד, מנכ"ל ויו"ר קבוצת קומסק.
הוא עמד בחזית הפיתוח של פלטרפורמות מתקדמות בתחום אבטחת המידע והסייבר ששרתו תאיגידים גדולים ברחבי העולם. ניסים מכהן בתפקידים בכירים במועצות מנהלים בחברות סטארט- אפ בתחום זה בארץ ובעולם.
ניסים כיהן בתפקידים רשמיים שונים, בין היתר שימש נציג ישראלי בסוכנות האחוד האירופי לאבטחת רשתות ומידע (ENISA).
משנת 2010 ניסים החל להתמקד בפעילות חברתית. הוא מכהן כחבר הוועד המנהל בארגון לתת. עמותה הומניטרית הפועלת לצמצום העוני ובניית חברה צודקת וטובה יותר.
ניסים פועל לקידום החזון הפילנתרופי שלו המתומצת בסלוגן: "משדרות לשדרות רוטשילד ובחזרה משדרות כסמל בפריפריה לשדרות רוטשילד בתל אביב כסמל לשגשוג ורווחה. החזון הזה רואה בכל הישראלים בעלי יכולת מלאה להצלחה בחיים כאשר יש להם גישה לכלים הנכונים ולהזדמנות שווה.
חזון זה סייע בפיתוח ספינת הדגל של ניסים מבין היוזמות החברתיות בהן הוא מעורב: "יוזמות עתיד". היוזמה הלאומית הזו מעניקה לנשים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של ישראל את הכלים ואת ההזדמנות לשפר את מצבם הכלכלי על ידי הקמתו של עסק קטן. העמותה מספקת הדרכה עסקית, מנטורינג אישי באמצעות מאות מתנדבים, קורסים, הדרכות והלוואה במטרה לפתח עסק עצמאי מניב הכנסה.
מונחה על ידי אותו חזון, הקים ניסים מרכז ללימוד יזמות וחדשנות במכללה האקדמאית ספיר אשר בשדרות, שם הוא גם מכהן כחבר וועד מנהל של המכללה.
בנוסף, ניסים מכהן כחבר הועד המנהל ויו"ר וועדת הכספים של יאסא- התיכון הישראלי למדעים ואומנויות והמרכז למצוינות בחינוך הכוללת פנימייה לילדים מצוינים בגיל תיכון מירושלים ומן הפריפרייה הישראלית, וחבר ביוזמת יכולים נותנים.פרסומים