מאיר חת

"המטרה היא לטפח את הנתינה הפרטית במשק ואת הציפייה מבעלי אמצעים לתרום. וורן באפט התחייב לתרום כמעט את כל הונו. אנחנו מנסים לעודד את העשירים"

מאיר חת הוא מומחה לשוק ההון בישראל, פרופסור בבית הספר למשפטים של המסלול האקדמי המכללה למינהל, יושב ראש מועצת המנהלים של בית ההשקעות פסגות אופק, חבר מועצת המנהלים של חברת טבע תעשיות פרמצבטיות, סגן יו"ר ICC ישראל וחבר הוועד המנהל של המרכז לאתיקה בירושלים.
למאיר תואר ראשון בכלכלה וביחסים בינלאומיים ותואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית, תואר LL.M במשפטים מאוניברסיטת הרווארד ודוקטורט בכלכלה מהאוניברסיטה העברית.
משנת 1969 כיהן כמפקח על הבנקים. בשנת 1975 עבר לשמש כיועץ לנגיד הבנק, ופרש בשנת 1977. הוא עבר למגזר הפרטי ובשנת 1978 נתמנה ליושב-ראש מועצת המנהלים של הבורסה לניירות ערך בתל אביב, לקדנציה שנסתיימה בשנת 1986. בשנים 2002-1995 כיהן כיו"ר דירקטוריון טבע. בשנת 1987 מונה ליושב-ראש בנק לאומי, משרה ממנה פרש כעבור שנה על רקע ספיחי פרשת הפנסיה והפיצויים שקיבל היו"ר הקודם של הבנק ארנסט יפת. בנוסף כיהן כיו"ר חברת טבע.
בין השנים 1962 ו-1990 עבד באופן מזדמן כמורה מן החוץ בתחומי משפטים וכלכלה באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטה העברית. למן שנת 1989 הוא חבר במועצות המנהלים של חברות רבות ועוסק במתן שירותי ייעוץ כלכלי, ומשנת 1993 הוא משמש כפרופסור במסלול האקדמי המכללה למנהל, תחילה כפרופסור חבר וכיום כפרופסור אמריטוס וחבר ועדת ההוראה לתואר ראשון של המוסד.
בין היתר שימש כחבר במועצה להשכלה גבוהה, ובאפריל 2008 מונה לחבר המועצה להשכלה גבוהה (יהודה ושומרון). כיום, ממלא חת מספר משרות ציבוריות, ובהן תפקידי חברות בוועדות הכספים של מוזיאון ישראל בירושלים, חברות בוועדת הסיווג של רשות החברות הממשלתיות, בוועד המנהל של הקרן לירושלים, ויושב-ראש חבר הנאמנים של מכון פאלק. פעמיים היה חתן פרס נפתלי למדעי הכלכלה והחברה של עיריית תל אביב, לשנים 1964 ו-1970, בזכות ספרי כלכלה שחיבר. מאיר חת חבר ביוזמת יכולים נותנים.
מאיר נשוי לרינה מתגורר בירושלים ולהם שלושה ילדים.פרסומים