חנוך ברקת

"מצאתי מקום שאפשר לשלב בו שני עולמות: גם ליהנות ולהשפיע וגם להרוויח מזה, ואין ניגוד ביניהם" (גלובס)

בשנת 2009 חנוך הקים וניהל את קרן דואליס להשקעות חברתיות אשר הוכרה ב-2012 כעמותה ציבורית, בראשה הוא עומד כיום כיושב ראש. דואליס פועלת לקידום החברה הישראלית באמצעות השקעה וליווי עסקים חברתיים – עסקים למטרות רווח אשר חרטו על דיגלם פעילות חברתית של הכשרה ותעסוקת אוכלוסיות מוחלשות כחלק מהותי של הפעילות העיסקית. פורטפוליו ההשקעות של דואליס כולל מסעדות מצליחות כמו ליליות בתל אביב ואנה בירושלים אשר מכשירות בני נוער בסיכון (נוער נושר) כטבחים ושפים צעירים, חנויות המכשירות צעירות בסיכון ואמהות חד הוריות נתמכות רווחה במקצועות הקמעונות, ואף מפעל שרותי IT אשר מעסיק ומכשיר צעירים על הרצף האוטיסטי לעבודה נורמטיבית בשכר שלא במסגרת מפעל מוגן.
תפיסת העולם של עסק –חברתי משלבת ומתמודדת אם אחד מהאתגרים המרכזיים בחברה הישראלית של קבלת האחר – מסגרת העסק החברתי בה כמחצית העובדים מגיעים מאוכלוסיות סיכון ורווחה מפגישה את צוות העובדים ה"נורמטיבי" עם חלקים אחרים בחברה אשר לרוב פחות מוכרים לה ודורשת מכולם לעבוד יחד להצלחת העסק.
בין השנים 1995-2005 היה חנוך מנכ"ל אייפקס פרטנרס ישראל ושותף בהנהלה הבינלאומית של הארגון – קרן בינלאומית להשקעות פרטיות והון סיכון שמנהלת קרנות בהיקף כ- 20 מיליארד דולר במערב אירופה, ארה"ב וישראל. בתקופתו נעשו על ידי אייפקס בישראל כ- 40 השקעות הון סיכון בהיקף של מאות מיליוני דולרים בחברות כמו פאנדטק, קומטאץ' וסרגון. בעסקה האחרונה לפני פרישתו היה חנוך אחראי הצוות בישראל מטעם אייפקס בקבוצת אייפקס-סבן-ארקין לזכייה במכרז ההפרטה ורכישת גרעין השליטה של בזק ב 2005.
לחנוך גם ניסיון רב בעבודה עם עמותות ופעילות חברתית. עם פרישתו מאייפקס עסק ביזמות ובפעילות חברתית בהתנדבות במסגרת פרוייקטים חברתיים וחינוכיים רבים כדוגמת עמותת טכנודע – מרכז לחינוך מדע וטכנולוגיה לילדים ולנוער בגבעת אולגה, כיהן כיו"ר קרן נס להלוואות לעסקים קטנים בנגב, שימש כמנטור עסקי במט"י בית שאן ועוד.
חנוך, חבר יוזמת יכולים נותנים, הוא זוכה אות מידות לאפקטיביות למשקיע חברתי פרטי לשנת 2017 וב – 2010 נכלל ברשימת 101 האנשים המשפיעים לטובה על הכלכלה והחברה בישראל של דה מרקר.
תפקידים ציבוריים נוספים:
• חבר דירקטוריון בעסקים חברתיים רבים כדוגמת ליליות, קליקאיט, אנה ועוד
• חבר דירקטוריון במכון לפילנתרופיה וממשל באוניברסיטת תל אביב
• לשעבר חבר השולחן העגול התלת מגזרי במשרד רוה"מ אשר במסגרתו הוביל את הקמת קרן יוזמה החברתית הממשלתית להשקעות בעסקים חברתיים
• לשעבר חבר ועדת המחקר במדען ראשי, משרד הכלכלה
• לשעבר חבר דירקטוריון בחברה הכלכלית של עיריית רעננה, בחברה למסחור ידע אוניברסיטת בר אילן, בזק וחברות הי-טק ציבוריות ופרטיות אחרות
לחנוך תואר B.Sc. בהנדסת מחשבים מהטכניון ותואר MBA מטעם Kellogg-Recanati International Executive Program
חנוך יליד קנדה שעלה עם הוריו לארץ לאחר מלחמת ששת הימים, אב לשלושה בנים וסבא לנכדה גר בתל אביבפרסומים