חיים דהאן

"הנתינה היא אישית והיא מעשירה, ובמידה רבה גם מעצבת את מורשתו ואת זהותו של העושה" (מתוך נגיעות של חסד- עשייה, מעורבות ונתינה בישראל)

ד"ר חיים דהאן הוא המייסד והנשיא של עמותת "אופנים" וחבר ועד ארגון "ידידי אופנים" בארה"ב. עמותת אופנים פועלת לצמצום פערים בחינוך באמצעות העשרה, חשיפה ופעילויות חווייתיות עבור ילדים המתגוררים בפריפריה.
עמותת אופנים מביאה חינוך משלים ישירות לילדים המתגוררים בפריפריה של ישראל היכן שבתי הספר מוגבלים באפשרויות שלהם וההזדמנויות לחינוך מעבר לבי"ס לא קיימת. באמצעות הסבת אוטובוסים למעבדות לימוד ניידות אופנים מביאה את ההזדמנות לחינוך אל הילדים.
ארגון "ידידי אופנים" הוקם בשנת 2006 במטרה לתמוך בעמותת אופנים באמצעות הגדלת המודעות לעמותה בצפון אמריקה, ולגייס עבורם כספים. כך הפכה עמותת אופנים לסטארט-אפ חברתי המייצג מודל לשותפות אמתית וייחודית בין המגזר העסקי והפרטי בישראל לידידי אופנים בארה"ב.
ד"ר דהאן, יזם היי-טק שחי במשך 14 שנים בארה"ב, במהלכן יסד וכיהן כיו"ר ומנכ"ל של חברת Inc ICI, חברת תוכנה שהונפקה בבורסה האמריקאית (NASDAQ) בשנת 1997 ונרכשה מאוחר יותר ע"י חברת IHS Inc.
בשנת 2000 חזר ד"ר דהאן לארץ, יסד ומכהן כמנכ"ל חברת ההשקעות ASYD , חברת ההשקעות IHD, וחברת קייזן ביו-טק (2011) בע"מ.
בנוסף להשקעתו הפילנתרופית באופנים ד"ר דהאן כיהן גם כחבר הוועד המנהל של כפר הנוער ימין אורד, וכיו"ר "יוזמות חינוך ימין אורד" לקידום כפרי נוער עד לשנת 2010 וכחבר בוועד המנהל בקרן קורת עד לשנת 2013.
ד"ר דהאן משמש כחבר דירקטוריון במספר חברות טכנולוגיות פרטיות ועמותות.
חיים, חבר יוזמת יכולים נותנים לקידום נתינה פרטית ישראלית, הוא זוכה אות מידות לאפקטיביות למשקיע חברתי פרטי לשנת 2013.
השכלה:
• ד"ר להנדסת תעשייה, אוניברסיטת תל אביב (2010-2012)
• לימודים לקראת תואר שני בפילוסופיה (2013 – היום)
• תואר שני מאוניברסיטת בן גוריון (1988)
• תואר ראשון מאוניברסיטת בן גוריון (1985)פרסומים