דפנה מיתר נחמד

"כאשר אתה מבין שאינך רוצה לתקן עוולה קטנה אלא לגרום לשינוי אמיתי, ורואה בתרומה השקעה חברתית, כשאתה מוצא את עצמך משקיע לא רק כסף, אלא גם זמן מחשבה וניסיון …רק אז אתה הופך לפילנתרופ" (דברי פתיחה כנס ישראלי לפילנתרופיה 2017)

דפנה מיתר נחמד, חברה ביכולים נותנים משנת 2014. עורכת דין במקצועה, אך זה למעלה מעשר שנים מקדישה את מירב זמנה להשקעה חברתית וקידום הפילנתרופיה בישראל. מיוזמי ומקימי המכון למשפט ופילנתרופיה באוניברסיטת תל אביב שממלא תפקיד חשוב בשדה הפילנתרופיה הצומח באמצעות מחקר רב תחומי, איסוף וניתוח נתונים, הדרכה ושיתופי פעולה עם גופים ממשלתיים, קרנות  ותורמים פרטיים. יו"ר משותף של הקמפיין הבינלאומי של אוניברסיטת תל אביב בהיקף של מיליארד דולר, להבטחת המשך פריחתה והתפתחותה של האוניברסיטה. יו"ר משותף של קרן משפחת צבי ועפרה מיתר התומכת בתרבות וחינוך. הקרן המשפחתית תומכת במיתר אופרה סטודיו באופרה הישראלית להכשרת זמרי אופרה; מרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים באוניברסיטת ת"א, שמכשיר את מיטב החוקרים והמרצים בתחום המשפט בישראל, מכון צבי מיתר לחדשנות טכנולוגית משפט ואתיקה במרכז הבינתחומי הרצליה, מכון פורץ דרך החוקר תחומי משפט חדשניים; מתן מלגות  לתלמידים בבית הספר לאמנויות ע"ש נגר במוסררה, ירושלים, בית ספר ייחודי דוגמא ומופת לחינוך והשקעה בפריפריה החברתית ומתן מלגות לסטודנטים למשפטים מהעדה האתיופית הישראלית. לאחרונה, בעקבות התפרצות מגפת הקורונה החליטה המשפחה לתת ערבות להלוואות לעמותות הניתנות על ידי "עוגן".
בעבר שימשה דפנה יו"ר אגודת הידידים של האופרה הישראלית וזה מספר היא חברה בדירקטוריון בית האופרה מטרופולין בניו יורק, חברת ועד ב- JFN.

דפנה מיתר-נחמד מונתה ליו"ר חבר הנאמנים של אוניברסיטת תל-אביב, האישה הראשונה בתפקיד זה.

בין השנים 1989 עד 2006 שימשה שותפה במשרד עורכי הדין מיתרמשרד עו"ד הגדול ביותר בישראל.
בעלת תואר ראשון במשפטים ובמדע המדינה ותואר שני בתקשורת פוליטית, כולם מאוניברסיטת תל אביב.

גרה בתל אביב, נשואה, אם לשלוש בנות וסבתא לנכד.פרסומים