דפנה מיתר נחמד

"כאשר אתה מבין שאינך רוצה לתקן עוולה קטנה אלא לגרום לשינוי אמיתי, ורואה בתרומה השקעה חברתית, כשאתה מוצא את עצמך משקיע לא רק כסף, אלא גם זמן מחשבה וניסיון …רק אז אתה הופך לפילנתרופ" (דברי פתיחה כנס ישראלי לפילנתרופיה 2017)

דפנה מיתר נחמד, גרה בתל אביב, נשואה, אם לשלוש בנות וסבתא לנכד.
חברה ביכולים נותנים משנת 2014. עורכת דין במקצועי, אך זה למעלה מעשר שנים מקדישה את מירב זמני להשקעה חברתית וקידום הפילנתרופיה בישראל. מיוזמי ומקימי המכון למשפט ופילנתרופיה באוניברסיטת תל אביב שמתמקד ומחקר ואיסוף נתונים של תחום הפילנתרופיה במטרה להסיר חסמים לנתינה ועידודה. יו"ר משותף של הקמפיין הבינלאומי של אוניברסיטת תל אביב בהיקף של מיליארד דולר, להבטחת המשך פריחתה והתפתחותה של האוניברסיטה. יו"ר משותף של קרן משפחת צבי ועפרה מיתר התומכת בתרבות וחינוך. פעילות הקרן המשפחתית כוללת את מיתר אופרה סטודיו באופרה הישראלית להכשרת זמרי אופרה, מרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים באוניברסיטת ת"א, שמכשיר את מיטב החוקרים והמרצים בתחום המשפט בישראל, מכון צבי מיתר למשפט וחדשנות טכנולוגית במרכז הבינתחומי הרצליה, מכון פורץ דרך החוקר תחומי משפט חדשניים מתן מלגות ותמיכה בבית הספר לאמנויות ע"ש נגר במוסררה, ירושלים, בית ספר ייחודי דוגמא ומופת לחינוך והשקעה בפריפריה החברתית ומתן מלגות לסטודנטים למשפטים מהעדה האתיופית הישראלית.
בעבר יו"ר אגודת הידידים של האופרה הישראלית והיום חברה בוועד המנהל של בית האופרה מטרופולין בניו יורק, חברת ועד ב- JFN, חברה ביוזמת יכולים נותנים.

בין השנים 1989 עד 2006 שותפה במשרד עורכי הדין מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם טל, משרד עו"ד הגדול ביותר בישראל.
בעלת תואר ראשון במשפטים ובמדע המדינה ותואר שני בתקשורת פוליטית מאוניברסיטת תל אביב.פרסומים