דפנה מיתר נחמד

"כאשר אתה מבין שאינך רוצה לתקן עוולה קטנה אלא לגרום לשינוי אמיתי, ורואה בתרומה השקעה חברתית, כשאתה מוצא את עצמך משקיע לא רק כסף, אלא גם זמן מחשבה וניסיון …רק אז אתה הופך לפילנתרופ" (דברי פתיחה כנס ישראלי לפילנתרופיה 2017)

דפנה מיתר-נחמד, חברה ביכולים נותניםמשנת 2014,מקדישה את מירב זמנה להשקעה חברתית וקידום הפילנתרופיה בישראל. דפנה משמשת כיו"ר חבר הנאמנים של אוניברסיטת תל -אביב ,והייתה מיוזמי ומקימי המכון למשפט ופילנתרופיה באוניברסיטה. המכון ממלא תפקיד חשוב בשדה הפילנתרופיה הצומח באמצעות מחקר רב תחומי, איסוף וניתוח נתונים, הדרכה ושיתופי פעולה עם גופים ממשלתיים, קרנות ותורמים פרטיים. חברת הנהלה ברשת התורמים (Jewish Funders Network) במסגרתה היא פועלת להעלאת המודעות ולתיקון אי השוויון המגדרי בחברה הישראלית .זה כעשרים שנה דפנה מובילה את קרן משפחת צבי ועפרה מיתר,התומכת במגוון פרויקטים בתחומי השכלה ותרבות: מיתר אופרה סטודיו להכשרת זמרי אופרה של האופרה הישראלית; מרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים באוניברסיטת ת"א, שמכשיר את מיטב החוקרים והמרצים בתחום המשפט בישראל, מכון צבי מיתר לחדשנות טכנולוגית משפט ואתיקה באוניברסיטת רייכמן, מכון פורץ דרך,החוקר תחומי משפט חדשניים; מתן מלגות לתלמידים בבית הספר לאמנויות ע"ש נגר במוסררה, ירושלים, בית ספר ייחודי המהווה דוגמא ומופת לחינוך והשקעה בפריפריה החברתית ומתן מלגות לסטודנטים למשפטים מהעדה האתיופית הישראלית.

בעבר שימשה דפנה יו"ר אגודת הידידים של האופרה הישראלית וזה מספר שנים היא חברה בדירקטוריון בית האופרה מטרופולין בניו יורק.

בין השנים 1989 עד 2006 עסקה בעריכת-דין ו שימשה שותפה במשרד עו"ד מיתר ,משרד עורכי הדין הגדול ביותר בישראל.

בעלת תואר ראשון במשפטים ובמדע המדינה ותואר שני בתקשורת פוליטית, כולם מאוניברסיטת תל אביב.

גרה בתל אביב, נשואה, אם לשלוש בנות וסבתא לנכד.פרסומים