כמה התרגשנו באירוע לחותמים הראשונים של כן GIVE!

כמה התרגשנו באירוע לחותמים הראשונים של כן GIVE!

/, Gallery, עמוד הבית/כמה התרגשנו באירוע לחותמים הראשונים של כן GIVE!

בשעת ערב, בסטודיו בדרום תל אביב, נפגשה לראשונה קבוצה של אנשים שלא הכירו קודם אך לכולם מכנה משותף אחד- כולם הצהירו באמצעות כן Give שברגע האקזיט או המימוש, או במילים אחרות ברגע שהשקעתם העסקית תישא פרי, הם מתחייבים לתת להצלחתם גם משמעות חברתית. קבוצה של אנשים שסימנה לעצמה יעד: למנף את היכולות והרווח מהתחום העסקי לעשייה ואימפקט חברתי.
כמה נציגים מעולם ההיי-טק, כמה נציגים מעולם ההשקעות הפיננסיות ועוד בעלי עסקים פרטיים, ביחד עם משקיעים חברתיים וותיקים, הקשבנו ביחד למתי כוכבי– איש עסקים ומשקיע חברתי וותיק, שיזם ויצר את “הסטורי של אווה“: הסרט הראשון שנעשה לאינסטגרם ועורר סערה גדולה. מתי שיתף בניסיון הראשון שלו ליצר שינוי חברתי- ובכשלונו, ובדרך שעבר בהשקעותיו החברתיות עד להצלחה האדירה של הסטורי של אווה, שבדרכה היחודית קירבה דור חדש וצעיר לנושא שלצערנו כל כך קשה לתקשר כיום מול צעירים. תובנה אחת משמעותית מבחינת מתי היא שלבעלי יכולת שבוחרים לעסוק בבעיות חברתיות יש את פרווילגיות שאין לממשלות: להיות נועזים, להיות חדשניים, לקחת סיכונים, לפעול מהר ולהפחית מכשולים. עוד שיתף מתי שהוא מרגיש שיש לו זכות גדולה לאחר שהצליח מבחינה עסקית לממש את עצמו בדרכים אחרות והוא יכול לעסוק במה שעושה לו טוב.
ואיך הכל התחיל?
בטרם הגיעה לעולם פלטפורמת כן GIVE פעלה בזירה החברתית יוזמת יכולים נותנים.
יוזמת יכולים נותנים פועלת לקידום הנתינה הפרטית בקרב בעלי יכולת בישראל. היוזמה קמה כאשר קבוצה של משקיעים חברתיים (תורמים) הסתכלו סביבם וראו כי קיים פער בין יכולת ההשקעה של בעלי יכולת בישראל לבין ההשקעות החברתיות שלהם בפועל. את הפער הזה יוזמת יכולים נותנים באה לצמצם, ע”י יצירת שדה של משקיעים חברתיים חדשים בחברה הישראלית.
עם הזמן באה ההבנה שכדי לשנות את תרבות הנתינה יש לאפשר גם למי שטרם מימש את עצמו בעולם העסקי לפתח את המעורבות החברתית במקביל לקריירה מקצועית, וכך כשיגיעו להצלחה כלכלית יוכלו לצמוח לתוך הקהילה של המשקיעים החברתיים.
תודה רבה מכל הלב לכל מי שהיה אמיץ ובחר להצטרף לראשוני חותמי כן GIVE כאשר המיזם עוד בחיתוליו, תודה למשקיעים החברתיים שמשקיעים ימים כלילות וסכומי כסף משמעותיים גם בקידום הנתינה בישראל, תודה גדולה למתי כוכבי שבחר להצטרף אלינו ולשתף אותנו בסיפור האישי שלו, וכמובן תודה לדקלה ממיזם “החברים של דיקלה” ולשף וצלם האוכל דן לב שאירחו אותנו וגרמו לערב להיות כל כך מעצים ומרגש.

שתף את הפוסט

לשם שינוי ביחד

"לשם שינוי ביחד" – יכולים נותנים משפיעים, בהתכנסות של חברי המליאה ליום שלם שכולו מוקדש לחשיבה על מה עשינו והשגנו עד כה, מהם הנכסים וההזדמנויות לבניית תכנית עשייה ממוקדת לעתיד הקרוב. [...]

מפגש בבנק דרייפוס על צמיחתה של הנתינה בישראל

עסק משפחתי לדורות, פילנתרופיה – אגואיזם או אלטרואיזם? כנראה שגם וגם... שמחנו להשתתף בערב של בנק דרייפוס להציג נתונים על צמיחתה של הנתינה בישראל, לשתף מהי השקעה חברתית, תשואה חברתית והרווח האישי העצום, הסיפוק [...]

רמי ליפמן ואילון תירוש בשיחה מרתקת על היום שאחרי האקזיט

מהי אסטרטגיית ההשקעות העסקיות שלכם? האם הצלחה עבורך היא יותר מאשר רק רווח כספי? ביום שאחרי האקזיט- איך מייצרים משמעות נוספת להצלחה? איך ממנפים את ההזדמנויות החדשות לעשייה חברתית? רמי ליפמן ואילון תירוש, יזמים [...]