פילנתרופיה ישראלית וארגונים חברתיים | תובנות מהשיחה

פילנתרופיה ישראלית וארגונים חברתיים | תובנות מהשיחה

/, Video/פילנתרופיה ישראלית וארגונים חברתיים | תובנות מהשיחה

"האם משבר הקורונה פגע ביכולת שלך לתרום וישפיע על היקפי התרומות שלך?"
"כן, פגע ביכולתי לתת, אני פחות עשיר מלפני המשבר, כן, זה ישפיע על היקפי התרומות – אתן יותר כסף".

הנה כמה תובנות שלקחנו אתנו משיחה משותפת בזום של משקיעים חברתיים ומנהלים בארגונים חברתיים לנוכח משבר הקורונה. השיחה, בסגנון "סליחה על השאלה" השיבה לשאלות שנאספו מן הארגונים החברתיים ועסקו ב"מה נשתנה" בתקופת הקורונה ומהי ההשפעה על התרומות והארגונים.

המשקיעים החברתיים באים ממקום אמיתי של שותפות ומחויבות:
ראינו היערכות מהירה של התורמים הישראלים לטובת העמותות בהן תומכים שנפגעו ולטובת סיוע כספי נוסף למענקי חירום מיוחדים ודחופים.
בטווח הקצר, יש עלייה בתרומות של ישראלים, כמענה לצרכים דחופים של משבר הקורונה.

 קיבלנו מבט מפוכח אל פני המציאות:
"אין אחרי קורונה. אנו עומדים בפני עולם לגמרי אחר ועלינו להתאים את עצמנו אליו".
יש להתכונן למשבר הבא – פיננסית ותפעולית, להשקיע בתשתיות, לגוון ולבנות מחדש בהדרגה את תמהיל ההכנסות של הארגונים.

בכל משבר יש גם הזדמנות:
הזדמנות לעבוד ביחד, לייצר שיתופי פעולה בין ארגונים העוסקים בתחומים דומים, ואף לבצע מיזוגים, בהובלת המנהיגות המתנדבת, כדי להתייעל, לחסוך בעלויות תפעול, להתמודד עם הירידה בהכנסות.

חשוב לשמור על קשר:
של הארגונים עם המשקיעים שלהם, הם לא רק תורמים ותיקים אלא שותפים פעילים לשינוי ולהתאמה למציאות משתנה. עוד יותר מתמיד, חשוב להתאים ולמקד את פעילות הארגון וייעודו, גם כהזדמנות לפנות לתורמים חדשים ולבניית תמהיל הכנסות חדש.

השיחה הנה שיתוף פעולה של יכולים נותנים ומיזם עם ישראל ח"י וזו הזדמנות לומר תודה גדולה לחברי יכולים נותנים ששיתפו בפתיחות וגילוי לב וראשי הארגונים על העשייה המחויבת, הבלתי מתפשרת למרות האתגרים, למען החברה והמדינה שלנו.

לשיחה המלאה:

שתף את הפוסט

לשם שינוי ביחד

"לשם שינוי ביחד" – יכולים נותנים משפיעים, בהתכנסות של חברי המליאה ליום שלם שכולו מוקדש לחשיבה על מה עשינו והשגנו עד כה, מהם הנכסים וההזדמנויות לבניית תכנית עשייה ממוקדת לעתיד הקרוב. [...]

מפגש בבנק דרייפוס על צמיחתה של הנתינה בישראל

עסק משפחתי לדורות, פילנתרופיה – אגואיזם או אלטרואיזם? כנראה שגם וגם... שמחנו להשתתף בערב של בנק דרייפוס להציג נתונים על צמיחתה של הנתינה בישראל, לשתף מהי השקעה חברתית, תשואה חברתית והרווח האישי העצום, הסיפוק [...]

רמי ליפמן ואילון תירוש בשיחה מרתקת על היום שאחרי האקזיט

מהי אסטרטגיית ההשקעות העסקיות שלכם? האם הצלחה עבורך היא יותר מאשר רק רווח כספי? ביום שאחרי האקזיט- איך מייצרים משמעות נוספת להצלחה? איך ממנפים את ההזדמנויות החדשות לעשייה חברתית? רמי ליפמן ואילון תירוש, יזמים [...]