מיה לפיד עדות, אחרי תשע שנים בתפקיד מנהלת היוזמה: דברי פרידה

מיה לפיד עדות, אחרי תשע שנים בתפקיד מנהלת היוזמה: דברי פרידה

/, עמוד הבית/מיה לפיד עדות, אחרי תשע שנים בתפקיד מנהלת היוזמה: דברי פרידה

חברים ושותפים יקרים לדרך,

אחרי תשע שנים משמעותיות, מאתגרות ומרגשות כמנהלת יכולים נותנים, אני ממשיכה הלאה, לדבר הבא.
האמת? לפעמים זה נראה לי לא אמיתי, אחרי כל כך הרבה זמן, לבחור ללכת.
יש מקומות שעוברים בהם, וממשיכים בהנאה, אבל יש כמה מיוחדים שמגיעים אליהם ונשארים, וטוב לך, העשייה, האתגר, האנשים, וכשמחליטים להמשיך הלאה הם ממשיכים אתך, עמוק בלב.
תודה לכל אחד ואחת מכם, חבריי ושותפיי לדרך בתשע השנים האלה, אתם מעוררי השראה ויוצאי דופן. ראיתי שינוי חברתי, איך הוא קורה, למדתי איך עושים אותו, מיקדתי מבט והכרתי חברה ישראלית, יזמות ועשייה חברתית משמעותית ואכפתית, פגשתי בכל יום את מי שבחר בטוב, התפתחתי מקצועית ואישית.
הצמחנו אקוסיסטם להשקעות חברתיות ופילנתרופיה ישראלית חדשה, יחד יצרנו תשתיות ופרקטיקות שאפשרו להגדיל את מספר התורמים המשמעותיים בישראל והיקפי התרומה שלהם. אחת מסוימת שאני אישית מאוד גאה בה, היא כןGIVE שמצמיחה הלכה למעשה את הדור הבא של היכולים נותנים, קהילה של 80 מייסדים ושותפים בחברות שמצהירים כי יתרמו 2% מהרווח האישי שלהם לאחר אירוע מימוש. בזמן הקצר שכןGIVE באוויר, בזכות אקזיטים של חותמים שהפכו לתורמים, כבר מעל ל- 3 מיליון ₪ חדש נתרם למגזר החברתי.

לפני כמה חודשים נשאלתי על ידי עמיתה מהם לדעתי שלושת האירועים המשמעותיים שהשפיעו על הפילנתרופיה הישראלית בשנים האחרונות, שאלה שחידדה עבורי ברגע את ההישגים המשותפים שלנו שמוכיחים שאמנם זה לוקח זמן, אבל הפירות כבר לגמרי כאן:
1. הכנס הישראלי לפילנתרופיה, שהתכנס כבר פעמיים, החשיבות שלו היא בכך שהשדה הפילנתרופי הישראלי הבשיל לכדי כנס ייחודי עבורו ושלו.
2. תשתית רגולטורית ותפעולית להקמת DAF ישראלי, קרן לשיתוף תורמים, המפעילה חשבונות חיסכון לתרומות משמעותיות. תחילה הוקמה קשת שהיא תולדה של שיתוף פעולה של שותפים בשדה, וכיום נפתחות גם קרנות נוספות, כך ששנתיים אחרי שיצאנו לדרך פועלים בישראל במצטבר כ – 100 חשבונות תרומה (קרנות של ממש) שיצרו מעל ל- 6 מיליון ₪ תרומות למגזר החברתי.
3. שנתון העמותות, המאפשר לראשונה מדידה שאינה מסתמכת רק על סקרים ואומדנים. כל כך הרבה עשייה נעשתה בעשור האחרון של איסוף נתונים בעקיפין והיום אנחנו יכולים להרכיב תמונה שהפיקסלים שבה מתמקדים, היקפים ומאפיינים, שבעבר לא היו נגישים.

את כל זה ועוד בזכותכם, שותפים לדרך, לפרספקטיבות, מכפילי כוח ועשייה.
חשוב לי לומר לכם תודה גדולה, הגשמתי אתכם חלום!
אני לוקחת איתי למסע שלי את אנרגיות היצירה והעשייה שלכם, את המוטיבציה לחדש, לפרוץ, לאפשר ולהשיג.

אני רוצה לאחל הרבה הצלחה לליאור פינקל פרל, שמחליפה אותי בתפקיד מנהלת היוזמה, אני יודעת שיכולים נותנים נמצאת בידיים הכי טובות ובטוחות שיש!
שתהיה לכולנו שנה טובה, בריאה, מצמיחה,
שלכם בהמון הערכה,
מיה

שתף את הפוסט

לשם שינוי ביחד

"לשם שינוי ביחד" – יכולים נותנים משפיעים, בהתכנסות של חברי המליאה ליום שלם שכולו מוקדש לחשיבה על מה עשינו והשגנו עד כה, מהם הנכסים וההזדמנויות לבניית תכנית עשייה ממוקדת לעתיד הקרוב. [...]

מפגש בבנק דרייפוס על צמיחתה של הנתינה בישראל

עסק משפחתי לדורות, פילנתרופיה – אגואיזם או אלטרואיזם? כנראה שגם וגם... שמחנו להשתתף בערב של בנק דרייפוס להציג נתונים על צמיחתה של הנתינה בישראל, לשתף מהי השקעה חברתית, תשואה חברתית והרווח האישי העצום, הסיפוק [...]

רמי ליפמן ואילון תירוש בשיחה מרתקת על היום שאחרי האקזיט

מהי אסטרטגיית ההשקעות העסקיות שלכם? האם הצלחה עבורך היא יותר מאשר רק רווח כספי? ביום שאחרי האקזיט- איך מייצרים משמעות נוספת להצלחה? איך ממנפים את ההזדמנויות החדשות לעשייה חברתית? רמי ליפמן ואילון תירוש, יזמים [...]