לשבש את מנגנון השנאה | שיחה על אתגרים והזדמנויות

לשבש את מנגנון השנאה | שיחה על אתגרים והזדמנויות

/, Video, עמוד הבית/לשבש את מנגנון השנאה | שיחה על אתגרים והזדמנויות

"מתוך המשבר צומחת פתיחות" (נעם לאוטמן).

62% מציינים כי משבר הקורונה בישראל הזיק למערכת היחסים בין חרדים ללא חרדים.
57% מציינים כי משבר הקורונה בישראל הביא לשיפור במערכת היחסים בין יהודים לערבים.*

ביחד עם הליגה נגד השמצה בישראל ומשקיעים חברתיים קיימנו דיון שעסק האתגרים וההזדמנויות במיגור השנאה כלפי קבוצות שונות בחברה הישראלית לנוכח משבר הקורונה, ומהן הדרכים העומדות לפנינו ביצירת שינוי.

ואלו המיזמים שהוצגו במהלך השיחה:

נעם לאוטמן שיתף את המשתתפים במיזם תקווה ישראלית באקדמיה (שיתוף פעולה של "לחיות יחד" ואלומה). מטרת המיזם להגדיל ולהעצים את שילובן של אוכלוסיות מוחלשות באקדמיה, באמצעות פעילויות כגון תמיכה של סטודנטים יהודים בסטודנטים הערבים המפסידים חלק מהלימודים בתקופת הרמדאן.

יעל ליפמן סיפרה אודות מיזם 'מתחשבים'-אשר הוקם בתקופת הקורונה מתוך הצורך בשטח למחשבים לתלמידים מאוכלוסיות מחולשות לצורך למידה מרחוק. במסגרת הפרויקט נאספים מחשבים ישנים העוברים שדרוג והתאמה לצרכי התלמידים לדוגמא: החלפה למקלדת עם ערבית, הוספת מצלמה לשימוש בשיעורי זום וכיוב'. בנוסף שיתפה יעל בתכנית החינוכית של צופן האקתון וירטואלי לנוער מהחברה הערבית במטרה לעודד אותם לבחור לימודי מחשבים בתיכון, ולהגדיל את סיכוייהם להשתלב בעתיד באקדמיה במקצועות שיובילו אותם לתעשיית ההייטק.

הרב ישראל צישינסקי שיתף במיזם של רפואה ושמחה המפעילה מוקד לסיוע חירום למבודדים, בודדים ונזקקים. המוקד מפעיל כ- 500 קבוצות וואטסאפ, שגדלו משמעותית בתקופת הקורונה, של מתנדבים מכל המגזרים, בכל רחבי הארץ, על בסיס גיאוגרפי, אשר מסייעים בהבאה וניוד של תרופות, מכשור רפואי ובדיקות, באמצעות הקבוצות מצליחים לאתר במהירות את השירות הנדרש לאיסוף ניוד גם כאשר המרחק הגיאוגרפי גדול.

קרול נוריאל שיתפה במיזם הלכידות החברתית של הליגה נגד השמצה בישראל. תלמידי יא-יב מבתי ספר מגוונים ברחבי הארץ משתתפים בתכנית החינוכית ונוטלים חלק פעיל גם בדיונים ביום הועידה עצמו. זהו שיאו של תהליך למידה והזדמנות חד-פעמית עבורם להיות חלק מדיון משותף עם מקבלי החלטות, פוליטיקאים מובילים, מעצבי דעת קהל, אנשי תקשורת, אנשי עסקים ועוד במסגרת מה שהתלמידים מכנים "שיעור האזרחות הטוב ביותר שהיה לי".
לפרטים בנוגע למיזם זה ולליגה נגד השמצה בישראל ניתן לפנות למיכל בן-שטרית בדואל michalb@adl.org

לשיחה המלאה:

*ע"פ המדד הקול הישראלי, המכון הישראלי לדמוקרטיה, מאי 2020

שתף את הפוסט

לשם שינוי ביחד

"לשם שינוי ביחד" – יכולים נותנים משפיעים, בהתכנסות של חברי המליאה ליום שלם שכולו מוקדש לחשיבה על מה עשינו והשגנו עד כה, מהם הנכסים וההזדמנויות לבניית תכנית עשייה ממוקדת לעתיד הקרוב. [...]

מפגש בבנק דרייפוס על צמיחתה של הנתינה בישראל

עסק משפחתי לדורות, פילנתרופיה – אגואיזם או אלטרואיזם? כנראה שגם וגם... שמחנו להשתתף בערב של בנק דרייפוס להציג נתונים על צמיחתה של הנתינה בישראל, לשתף מהי השקעה חברתית, תשואה חברתית והרווח האישי העצום, הסיפוק [...]

רמי ליפמן ואילון תירוש בשיחה מרתקת על היום שאחרי האקזיט

מהי אסטרטגיית ההשקעות העסקיות שלכם? האם הצלחה עבורך היא יותר מאשר רק רווח כספי? ביום שאחרי האקזיט- איך מייצרים משמעות נוספת להצלחה? איך ממנפים את ההזדמנויות החדשות לעשייה חברתית? רמי ליפמן ואילון תירוש, יזמים [...]