חזרה למציאות חיים חדשה- משקיעים חברתיים ומנהלים בארגונים חברתיים בשיחה משותפת על משבר הקורונה ואתגרי היציאה ממנו

חזרה למציאות חיים חדשה- משקיעים חברתיים ומנהלים בארגונים חברתיים בשיחה משותפת על משבר הקורונה ואתגרי היציאה ממנו

/, Video, עמוד הבית/חזרה למציאות חיים חדשה- משקיעים חברתיים ומנהלים בארגונים חברתיים בשיחה משותפת על משבר הקורונה ואתגרי היציאה ממנו

"הסיכוי שלנו לצלוח יחד את המשבר כשותפים גדל"

מתוך שיחה משותפת למשקיעים חברתיים ולמנהלים בארגונים חברתיים על משבר הקורונה ואתגרי היציאה ממנו, השיחה המלאה בתחתית העמוד:

בשיחה אשר נערכה ב- 1 במרץ 2021 התמקדנו בשיעורים ותובנות שנצברו לאחר שנה של משבר ובאתגרים וההזדמנויות שלפנינו, עם היציאה מהמשבר.

הנה כמה מהמסרים והתובנות שעלו בשיחה:

היערכות בזמן משבר
חשיבותם של אסטרטגיה ומיקוד ככלים חיוניים לצליחת המשבר ולתכנון מסלול מחדש. כאשר המשימה ברורה אפשר להביט נכוחה ולבחון את כל האפשרויות, לתכנן בהתאם ולהיערך נכון גם בעין הסערה. שמירה על ומיקוד בסוגיית ה"מה", יאפשרו ביצוע התאמות נדרשות לגבי סוגיית ה"איך".

שותפות
רמת המעורבות והתמיכה של המשקיעים החברתיים בארגונים בהם הם מעורבים המשיכה בתקופת המשבר להיות גבוהה ואף גדלה. מחויבויות קודמות לא נזנחו, לעתים אף גדלו ובמקביל גם יצרו השקעות חברתיות והתחייבויות חדשות.

השינוי העיקרי באופן המעורבות של המשקיעים החברתיים התבטא בניהול מומנטום של משבר במקום מומנטום של צמיחה של הארגונים החברתיים. הודגשה התובנה כי ועד מנהל קשוב להנהלה ומסייע לה, הוא חלק מהותי בתשתית חזקה של עמותה, ומסייע בתכנון והתאמת הארגון למצבים משתנים בתקופת משבר.

לתקשר
שוב ושוב עלתה התובנה כי ארגונים שתיקשרו באופן קבוע ובהיר עם התומכים שלהם, קיבלו וימשיכו לקבל את התמיכה והמחויבות ארוכת הטווח של התורמים ואף יותר.

שיעורים שנלמדו במהלך ניהול המשבר
1. המשבר מהווה הזדמנות לבדיקה האם אנחנו עובדים נכון. ניהול המשבר מסייע בסנכרון עבודתנו ומשפר את ייעול השימוש במשאבים שברשותנו. כיום אנו יודעים טוב יותר מה מיותר, איפה נמצא הקושי, היכן הצלחנו להשפיע והיכן לא. צבירת ידע זה תאפשר לנו לתת שירות טוב ויעיל יותר בהמשך.
2. כרית ביטחון פיננסית – הוצע להוסיף לתקציב הארגון סעיף של כסף ליום סגריר. ליצור כרית ביטחון מנומקת, כגיבוי למספר חודשי פעילות בעת משבר.

תודה למשקיעים החברתיים, חברי יכולים נותנים, על הנכונות לחלוק ולשתף בכנות ובישירות, ותודה לכל ראשי ונציגי הארגונים החברתיים על הקשב, השותפות ועל כל עשייתם המבורכת והחיונית!

*השיחה היתה שלישית בסדרת שיחות בין משקיעים חברתיים וראשי ארגונים, במסגרת  שיתוף פעולה של יכולים נותנים ושגיא מלמד, נשיא מועדון בוגרי הרווארד בישראל  ומחבר הספר Mindful Fundraising

שתף את הפוסט

לשם שינוי ביחד

"לשם שינוי ביחד" – יכולים נותנים משפיעים, בהתכנסות של חברי המליאה ליום שלם שכולו מוקדש לחשיבה על מה עשינו והשגנו עד כה, מהם הנכסים וההזדמנויות לבניית תכנית עשייה ממוקדת לעתיד הקרוב. [...]

מפגש בבנק דרייפוס על צמיחתה של הנתינה בישראל

עסק משפחתי לדורות, פילנתרופיה – אגואיזם או אלטרואיזם? כנראה שגם וגם... שמחנו להשתתף בערב של בנק דרייפוס להציג נתונים על צמיחתה של הנתינה בישראל, לשתף מהי השקעה חברתית, תשואה חברתית והרווח האישי העצום, הסיפוק [...]

רמי ליפמן ואילון תירוש בשיחה מרתקת על היום שאחרי האקזיט

מהי אסטרטגיית ההשקעות העסקיות שלכם? האם הצלחה עבורך היא יותר מאשר רק רווח כספי? ביום שאחרי האקזיט- איך מייצרים משמעות נוספת להצלחה? איך ממנפים את ההזדמנויות החדשות לעשייה חברתית? רמי ליפמן ואילון תירוש, יזמים [...]