2020-09-24T09:27:39+00:00

המשימה שלנו

תרמת? הגיע הזמן להשקיע

בואו נדבר על חברה בצמיחה:

בישראל חיים כ- 130,000 איש עם הון נזיל של לפחות 1 מיליון דולר, ורק כ -2% מהם תורמים בסכומים מעל ל- 50 אלף ₪ בשנה לארגונים במגזר החברתי. נתון זה מדהים כמעט את כל מי שנחשף אליו.

החברה הישראלית נמצאת בצמיחה מתמדת. אנחנו אוהבים להגדיר את עצמנו כאומת הסטארט-אפ, אך לצד צמיחת העושר והחדשנות, צומחים גם הצרכים והפערים החברתיים.

סוגרים את הפער

קיים פער בין יכולת ההשקעה של בעלי יכולת בישראל לבין ההשקעות החברתיות שלהם בפועל. את זה אנחנו ביכולים נותנים באים לשנות, ע"י יצירת שוק של משקיעים חברתיים חדשים בחברה הישראלית.

המגזר החברתי הוא המקום בו הצרכים והפערים פוגשים ביזמות וביצירתיות.
למגזר החברתי תפקיד משמעותי בחיים של כולנו. הוא מלווה אותנו ברגעים החשובים של החיים – בלידה, בנעורים ועם המשפחה. הוא עוד יותר שם עבורנו ברגעים בלתי צפויים – מחלה, עוני, טראומה נפשית וצרכים מיוחדים.

עם זאת, למגזר החברתי חסרים המשאבים הנדרשים. זהו הצד הפחות זוהר של הצמיחה, שפחות מדברים עליו.
על מנת שהמגזר החברתי יוכל לספק מענה מיטבי לצרכים בחברה, כדאי להשקיע בו בחכמה. כיום, היקף ההשקעה החברתית אינו מספיק בכדי לתת מענה לאתגרים אלו. אנחנו רואים כיצד ההשקעה הפרטית היא זו שמקדמת חדשנות ויזמות חברתית המהווה את מנוע הצמיחה של החברה האזרחית בישראל.

מי אנחנו?
יכולים נותנים היא קבוצה של משקיעים ומשקיעות חברתיים הפועלים יחד להכנסת משקיעים חברתיים חדשים, מעורבים ומשפיעים, לחברה הישראלית .

מה המשימה שלנו?
להגדיל את מספר בעלי היכולת המשקיעים במגזר החברתי בישראל, באופן משמעותי ובר קיימא. ליצור מציאות חדשה. לא פחות.

איך עושים זאת?
על ידי רתימת אנשים עסוקים שאכפת להם, ולמרות ש"אין זמן" רוצים לקחת את האכפתיות צעד אחד קדימה. אנשים שאינם מסתפקים בהצלחה כלכלית, ומעוניינים להצליח גם בעשייה חברתית.
אנחנו פה בשביל לאפשר להם להתחיל את הדרך.

איך עושים זאת?

בדרך להצלחה?
כן GIVE – את/ה בדרך להצלחה, ממוקד/ת מאוד בפיתוח העשייה העסקית שלך. יכולים נותנים מציעים לך לכוון להצלחה כבר עכשיו ולתכנן את עתידך כמשקיע/ה חברתי/ת. כן GIVE היא הבטחה אישית שתאפשר לך לעשות טוב, ע"י רתימת 2% מהרווח האישי שלך, לאחר אירוע מימוש, לטובת השקעה בחברה הישראלית, על פי בחירתך. החלטה גדולה, ביצוע פשוט.

הצלחת?
K25 – אפשר להתחיל להשקיע חברתית כבר עכשיו, בסיכון נמוך ובתשואה גבוהה, באמצעות הצעות השקעה חברתית בסכום מוגדר ומגודר לנושא חברתי על פי בחירתך. הצעת ההשקעה כוללת את התשואה החברתית והמעורבות שלך כמשקיע/ה. אנחנו ב'יכולים נותנים' נחבר אותך בבטחה למגזר החברתי.

הקניית כלים בליווי אישי – אנו ביכולים נותנים מעמידים את הידע והניסיון הרחב שברשותנו בכל הנוגע להשקעות חברתיות בישראל – ייעוץ ראשוני לאיתור תחומי השקעה, תוך ליווי פרטני וחיבורים רלוונטיים, היכרות עם כלים מיטביים לתכנון ההשקעה החברתית שלך ובליווי משקיעים חברתיים ותיקים שחיים ונושמים את התחום.

הצוות

מיה לפיד עדות
מנהלת היוזמה
ליוזמת יכולים נותנים הגעתי מהעולם היהודי, מגוון תפקידים בארגונים העוסקים בחיזוק תחושת שייכות, זהות יהודית וקשרי הקהילות היהודיות והחברה בישראל. תפקידי הקודמים כללו, בין השאר, פיתוח ארגוני בבית התפוצות שכלל היגוי והטמעה של התכנית האסטרטגית והובלת תהליך המיתוג מחדש בהפיכתו למוזיאון העם היהודי, ניהול דסק צפו"א במכבי תנועה עולמית ושליחות מטעם הסוכה"י לפדרציה היהודית ותנועת "הבונים דרור" בפילדלפיה, ארה"ב. אני חברה בוועד המנהל של שתי עמותות – קרן בקטנה ועמותת ניצנים. בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות מהמכללה האקדמית של ת"א-יפו ו-MBA בהצטיינות מהמכללה ללימודים אקדמיים. נשואה, שלושה ילדים וגרה בשפיים.
נועה שחר
רכזת היוזמה
ליוזמת יכולים נותנים הגעתי אחרי עבודה בעמותת מידות המקדמת אפקטיביות במגזר החברתי. קודם לכן עבדתי מספר שנים כמפיקה בפועל במגוון תכניות טלוויזיה. בעלת תואר ראשון במדעי המדינה וספרות מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בתכנית רודרמן ללימודי יהדות ארצות הברית. כיום גרה ברמת גן עם בן זוגי ושני ילדינו.

מפגש בבנק דרייפוס על צמיחתה של הנתינה בישראל

יולי 16th, 2019|סגור לתגובות על מפגש בבנק דרייפוס על צמיחתה של הנתינה בישראל

עסק משפחתי לדורות, פילנתרופיה – אגואיזם או אלטרואיזם? כנראה שגם וגם... שמחנו להשתתף בערב של בנק דרייפוס להציג נתונים על צמיחתה של הנתינה בישראל, לשתף מהי השקעה חברתית, תשואה חברתית והרווח האישי העצום, הסיפוק [...]

רמי ליפמן ואילון תירוש בשיחה מרתקת על היום שאחרי האקזיט

ינואר 6th, 2020|סגור לתגובות על רמי ליפמן ואילון תירוש בשיחה מרתקת על היום שאחרי האקזיט

מהי אסטרטגיית ההשקעות העסקיות שלכם? האם הצלחה עבורך היא יותר מאשר רק רווח כספי? ביום שאחרי האקזיט- איך מייצרים משמעות נוספת להצלחה? איך ממנפים את ההזדמנויות החדשות לעשייה חברתית? רמי ליפמן ואילון תירוש, יזמים [...]

קשת- קרן שיתוף תורמים

ספטמבר 21st, 2020|סגור לתגובות על קשת- קרן שיתוף תורמים

יוזמת יכולים נותנים גאה להיות שותפה למהלך חדש ופורץ דרך בהשקעות חברתיות- פילנתרופיות בישראל: הקמתה של קשת- קרן שיתוף תורמים, הקרן הראשונה בישראל לתרומות מנוהלות, אשר ייבאה לישראל את ה- Donor Advised Fund , [...]