2019-02-21T16:25:26+00:00

המשימה שלנו

תרמת? הגיע הזמן להשקיע

בואו נדבר על חברה בצמיחה:

בישראל חיים כ- 120,000 איש עם הון פנוי של לפחות 1 מיליון דולר, ורק פחות מ-1% מהם תורם מעל ל- 100 אלף ₪ בשנה לארגונים במגזר החברתי. נתון זה מדהים כמעט את כל מי שנחשף אליו.

החברה הישראלית נמצאת בצמיחה מתמדת. אנחנו אוהבים להגדיר את עצמנו כאומת הסטארט-אפ, אך לצד צמיחת העושר והחדשנות, צומחים גם הצרכים והפערים החברתיים.

סוגרים את הפער

קיים פער בין יכולת ההשקעה של בעלי יכולת בישראל לבין ההשקעות החברתיות שלהם בפועל. את זה אנחנו ביכולים נותנים באים לשנות, ע"י יצירת שוק של משקיעים חברתיים חדשים בחברה הישראלית.

המגזר החברתי הוא המקום בו הצרכים והפערים פוגשים ביזמות וביצירתיות.
למגזר החברתי תפקיד משמעותי בחיים של כולנו. הוא מלווה אותנו ברגעים החשובים של החיים – בלידה, בנעורים ועם המשפחה. הוא עוד יותר שם עבורנו ברגעים בלתי צפויים – מחלה, עוני, טראומה נפשית וצרכים מיוחדים.

עם זאת, למגזר החברתי חסרים המשאבים הנדרשים. זהו הצד הפחות זוהר של הצמיחה, שפחות מדברים עליו.
על מנת שהמגזר החברתי יוכל לספק מענה מיטבי לצרכים בחברה, כדאי להשקיע בו בחכמה. כיום, היקף ההשקעה החברתית אינו מספיק בכדי לתת מענה לאתגרים אלו. אנחנו רואים כיצד ההשקעה הפרטית היא זו שמקדמת חדשנות ויזמות חברתית המהווה את מנוע הצמיחה של החברה האזרחית בישראל.

מי אנחנו?
יכולים נותנים היא קבוצה של משקיעים ומשקיעות חברתיים הפועלים יחד להכנסת משקיעים חברתיים חדשים, מעורבים ומשפיעים, לחברה הישראלית .

מה המשימה שלנו?
להגדיל את מספר בעלי היכולת המשקיעים במגזר החברתי בישראל, באופן משמעותי ובר קיימא. ליצור מציאות חדשה. לא פחות.

איך עושים זאת?
על ידי רתימת אנשים עסוקים שאכפת להם, ולמרות ש"אין זמן" רוצים לקחת את האכפתיות צעד אחד קדימה. אנשים שאינם מסתפקים בהצלחה כלכלית, ומעוניינים להצליח גם בעשייה חברתית.
אנחנו פה בשביל לאפשר להם להתחיל את הדרך.

איך עושים זאת?

בדרך להצלחה?
כן GIVE – את/ה בדרך להצלחה, ממוקד/ת מאוד בפיתוח העשייה העסקית שלך. יכולים נותנים מציעים לך לכוון להצלחה כבר עכשיו ולתכנן את עתידך כמשקיע/ה חברתי/ת. כן GIVE היא הבטחה אישית שתאפשר לך לעשות טוב, ע"י רתימת 2% מהרווח האישי שלך, לאחר אירוע מימוש, לטובת השקעה בחברה הישראלית, על פי בחירתך. החלטה גדולה, ביצוע פשוט.

הצלחת?
K25 – אפשר להתחיל להשקיע חברתית כבר עכשיו, בסיכון נמוך ובתשואה גבוהה, באמצעות הצעות השקעה חברתית בסכום מוגדר ומגודר לנושא חברתי על פי בחירתך. הצעת ההשקעה כוללת את התשואה החברתית והמעורבות שלך כמשקיע/ה. אנחנו ב'יכולים נותנים' נחבר אותך בבטחה למגזר החברתי.

הקניית כלים בליווי אישי – אנו ביכולים נותנים מעמידים את הידע והניסיון הרחב שברשותנו בכל הנוגע להשקעות חברתיות בישראל – ייעוץ ראשוני לאיתור תחומי השקעה, תוך ליווי פרטני וחיבורים רלוונטיים, היכרות עם כלים מיטביים לתכנון ההשקעה החברתית שלך ובליווי משקיעים חברתיים ותיקים שחיים ונושמים את התחום.

הצוות

מיה לפיד עדות
מנהלת היוזמה
ליוזמת יכולים נותנים הגעתי מהעולם היהודי, מגוון תפקידים בארגונים העוסקים בחיזוק תחושת שייכות, זהות יהודית וקשרי הקהילות היהודיות והחברה בישראל. תפקידי הקודמים כללו, בין השאר, פיתוח ארגוני בבית התפוצות שכלל היגוי והטמעה של התכנית האסטרטגית והובלת תהליך המיתוג מחדש בהפיכתו למוזיאון העם היהודי, ניהול דסק צפו"א במכבי תנועה עולמית ושליחות מטעם הסוכה"י לפדרציה היהודית ותנועת "הבונים דרור" בפילדלפיה, ארה"ב. אני חברה בוועד המנהל של שתי עמותות – קרן בקטנה ועמותת ניצנים. בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות מהמכללה האקדמית של ת"א-יפו ו-MBA בהצטיינות מהמכללה ללימודים אקדמיים. נשואה, שלושה ילדים וגרה בשפיים.
נועה שחר
רכזת היוזמה
ליוזמת יכולים נותנים הגעתי אחרי עבודה בעמותת מידות המקדמת אפקטיביות במגזר החברתי. קודם לכן עבדתי מספר שנים כמפיקה בפועל במגוון תכניות טלוויזיה. בעלת תואר ראשון במדעי המדינה וספרות מאוניברסיטת תל אביב וסטודנטית לתואר שני בתכנית רודרמן ללימודי יהדות ארצות הברית. כיום גרה ברמת גן עם בן זוגי ושני ילדינו.

דפנה בפאנל שעסק בניהול מוסדות תרבות ואגודות ידידים וגיוס תרומות

יוני 11th, 2018|סגור לתגובות על דפנה בפאנל שעסק בניהול מוסדות תרבות ואגודות ידידים וגיוס תרומות

על ההבדלים בין תרבות נתינה בארה"ב לתרבות הנתינה בישראל, על האומנות ככלי לשינוי חברתי אך לא תמיד נתפסת ככזו, והקושי לגייס משקיעים חברתיים לתחום זה: כל זאת ועוד נדונו בפאנל שהנחתה דפנה מיתר נחמד [...]

יוזמת יכולים נותנים בכנס מומנטום

יוני 11th, 2018|סגור לתגובות על יוזמת יכולים נותנים בכנס מומנטום

יוזמת יכולים נותנים בכנס מומנטום שעסק בנתינה כמפתח להצלחה אישית: שמחנו לפגוש את קהילת JWRP ישראל , לספר על מגמות חיוביות בפילנתרופיה הישראלית ולשתף בסיפור האישי של שולה והמסע שלה בדרך להפיכתה למשקיעה חברתית. [...]

פיליפ בערב Invest for a change על הפיכת העושר לאושר

יוני 11th, 2018|סגור לתגובות על פיליפ בערב Invest for a change על הפיכת העושר לאושר

פיליפ וייל, חבר יוזמת יכולים נותנים, שיתף את הקהל הרב בערב Invest for a change בתובנות שלו על הפיכת העושר לאושר: אנחנו רוצים שיזכרו אותנו ע"פ הערכים שאנחנו פועלים לפיהם, אנחנו גדלים בחברה וצריכים [...]