2023-07-27T05:15:16+00:00

המשימה שלנו

תרמת? הגיע הזמן להשקיע

בואו נדבר על חברה בצמיחה:

בישראל חיים כ- 130,000 איש עם הון נזיל של לפחות 1 מיליון דולר, ורק כ -2% מהם תורמים בסכומים מעל ל- 50 אלף ₪ בשנה לארגונים במגזר החברתי. נתון זה מדהים כמעט את כל מי שנחשף אליו.

החברה הישראלית נמצאת בצמיחה מתמדת. אנחנו אוהבים להגדיר את עצמנו כאומת הסטארט-אפ, אך לצד צמיחת העושר והחדשנות, צומחים גם הצרכים והפערים החברתיים.

סוגרים את הפער

קיים פער בין יכולת ההשקעה של בעלי יכולת בישראל לבין ההשקעות החברתיות שלהם בפועל. את זה אנחנו ביכולים נותנים באים לשנות, ע"י יצירת שוק של משקיעים חברתיים חדשים בחברה הישראלית.

המגזר החברתי הוא המקום בו הצרכים והפערים פוגשים ביזמות וביצירתיות.
למגזר החברתי תפקיד משמעותי בחיים של כולנו. הוא מלווה אותנו ברגעים החשובים של החיים – בלידה, בנעורים ועם המשפחה. הוא עוד יותר שם עבורנו ברגעים בלתי צפויים – מחלה, עוני, טראומה נפשית וצרכים מיוחדים.

עם זאת, למגזר החברתי חסרים המשאבים הנדרשים. זהו הצד הפחות זוהר של הצמיחה, שפחות מדברים עליו.
על מנת שהמגזר החברתי יוכל לספק מענה מיטבי לצרכים בחברה, כדאי להשקיע בו בחכמה. כיום, היקף ההשקעה החברתית אינו מספיק בכדי לתת מענה לאתגרים אלו. אנחנו רואים כיצד ההשקעה הפרטית היא זו שמקדמת חדשנות ויזמות חברתית המהווה את מנוע הצמיחה של החברה האזרחית בישראל.

מי אנחנו?
יכולים נותנים היא קבוצה של משקיעים ומשקיעות חברתיים הפועלים יחד להכנסת משקיעים חברתיים חדשים, מעורבים ומשפיעים, לחברה הישראלית .

מה המשימה שלנו?
להגדיל את מספר בעלי היכולת המשקיעים במגזר החברתי בישראל, באופן משמעותי ובר קיימא. ליצור מציאות חדשה. לא פחות.

איך עושים זאת?
על ידי רתימת אנשים עסוקים שאכפת להם, ולמרות ש"אין זמן" רוצים לקחת את האכפתיות צעד אחד קדימה. אנשים שאינם מסתפקים בהצלחה כלכלית, ומעוניינים להצליח גם בעשייה חברתית.
אנחנו פה בשביל לאפשר להם להתחיל את הדרך.

איך עושים זאת?

בדרך להצלחה?
כן GIVE – את/ה בדרך להצלחה, ממוקד/ת מאוד בפיתוח העשייה העסקית שלך. יכולים נותנים מציעים לך לכוון להצלחה כבר עכשיו ולתכנן את עתידך כמשקיע/ה חברתי/ת. כן GIVE היא הבטחה אישית שתאפשר לך לעשות טוב, ע"י רתימת 2% מהרווח האישי שלך, לאחר אירוע מימוש, לטובת השקעה בחברה הישראלית, על פי בחירתך. החלטה גדולה, ביצוע פשוט.

הצלחת?
K25 – אפשר להתחיל להשקיע חברתית כבר עכשיו, בסיכון נמוך ובתשואה גבוהה, באמצעות הצעות השקעה חברתית בסכום מוגדר ומגודר לנושא חברתי על פי בחירתך. הצעת ההשקעה כוללת את התשואה החברתית והמעורבות שלך כמשקיע/ה. אנחנו ב'יכולים נותנים' נחבר אותך בבטחה למגזר החברתי.

הקניית כלים בליווי אישי – אנו ביכולים נותנים מעמידים את הידע והניסיון הרחב שברשותנו בכל הנוגע להשקעות חברתיות בישראל – ייעוץ ראשוני לאיתור תחומי השקעה, תוך ליווי פרטני וחיבורים רלוונטיים, היכרות עם כלים מיטביים לתכנון ההשקעה החברתית שלך ובליווי משקיעים חברתיים ותיקים שחיים ונושמים את התחום.

הצוות

ליאור פינקל- פרל
מנהלת היוזמה
מאז 2012 עוסקת ליאור בתפקידי ניהול בכיר בעמותות וארגונים חברתיים. באפריל 2015 נכנסה לתפקיד מנכ"לית מנהיגות אזרחית, ארגון הגג המייצג של המגזר השלישי בישראל, הפועל לקידום מדיניות תומכת מגזר. במהלך תקופת משבר הקורונה הקים הארגון את חמ"ל המגזר השלישי והוביל מאבק לקבלת תקציבי סיוע מן המשלה עבור העמותות והארגונים שהיו הראשונים לסייע, אך נפגעו מהמשבר. מאבק זה הסתיים בהקצאת 300 מיליון ₪ לטובת פעילות העמותות למען אזרחי ישראל.
קודם לכן עבדה ליאור, בין היתר, כיועצת פרלמנטרית בכירה בכנסת ישראל וכיועצת קשרי ממשל, בדגש על נושאים חברתיים.
ב־2011 נבחרה לעמיתת מחקר במסגרת תכנית "אטקין" באוניברסיטת "קינגס קולג' לונדון" באנגליה. תחום מחקרה עסק בתפקידן של נשים בתהליכי מדיניות וביטחון לאומי, בדגש על משא ומתן לשלום. בשנים 2017־2020 שימשה כמרצה־אורחת באוניברסיטה העברית, במסגרת לימודי תואר שני לניהול מלכ"רים.
לליאור שנים רבות של ניסיון בפעילות ציבורית וחברתית ענפה והיא חברה בקהילת ROI – , רשת בינלאומית של מובילי שינוי. ב־2019 נבחרה לייצג את ישראל בתכנית הדגל של מחלקת המדינה האמריקאית – IVLP - בנושא מעורבות אזרחית. בשנת 2020 נבחרה ליאור לרשימת '40 המבטיחים מתחת ל40' של העיתון הכלכלי "גלובס".
ליאור הינה חברת דירקטוריון בחברה הכלכלית לראש העין, יו"ר נבחרת של המועצה הציבורית של החברה להגנת הטבע וכן חברה בוועדת הביקורת של הקרן לצמצום פערים בחברה הישראלית. קודם לכן שימשה כחברת ועד מנהל בסדנא לידע ציבורי.
לליאור תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני במדיניות ציבורית מטעם אוניברסיטת תל אביב.
ליאור אמא לשירה וגיל, נשואה לגל, חוקר צבא וביטחון, תושבת ראש העין.

מפגש בבנק דרייפוס על צמיחתה של הנתינה בישראל

יולי 16th, 2019|סגור לתגובות על מפגש בבנק דרייפוס על צמיחתה של הנתינה בישראל

עסק משפחתי לדורות, פילנתרופיה – אגואיזם או אלטרואיזם? כנראה שגם וגם... שמחנו להשתתף בערב של בנק דרייפוס להציג נתונים על צמיחתה של הנתינה בישראל, לשתף מהי השקעה חברתית, תשואה חברתית והרווח האישי העצום, הסיפוק [...]

רמי ליפמן ואילון תירוש בשיחה מרתקת על היום שאחרי האקזיט

ינואר 6th, 2020|סגור לתגובות על רמי ליפמן ואילון תירוש בשיחה מרתקת על היום שאחרי האקזיט

מהי אסטרטגיית ההשקעות העסקיות שלכם? האם הצלחה עבורך היא יותר מאשר רק רווח כספי? ביום שאחרי האקזיט- איך מייצרים משמעות נוספת להצלחה? איך ממנפים את ההזדמנויות החדשות לעשייה חברתית? רמי ליפמן ואילון תירוש, יזמים [...]

קשת- קרן שיתוף תורמים

ספטמבר 21st, 2020|סגור לתגובות על קשת- קרן שיתוף תורמים

יוזמת יכולים נותנים גאה להיות שותפה למהלך חדש ופורץ דרך בהשקעות חברתיות- פילנתרופיות בישראל: הקמתה של קשת- קרן שיתוף תורמים, הקרן הראשונה בישראל לתרומות מנוהלות, אשר ייבאה לישראל את ה- Donor Advised Fund , [...]